VenceslasKouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na Staroměstském náměstí, náměstí Republiky, Václavském náměstí nebo na náměstí Míru. Nabízí tradiční vánoční pochutiny a delikatesy, ručně dělané řemeslné předměty nebo lahodné nápoje jako jsou teplá čokoláda a kořeněné svařené víno.

Určitě zde naleznete inspiraci na nákup vánočních dárků a širokou nabídku ozdob, hraček, šperků, zimního oblečení a doplňků. Trhy představují úžasnou alternativu tradičním vánočním nákupům. Pokud se rozhodnete navštívit sváteční trhy, jistě zde nasajete tu pravou vánoční atmosféru.

Aktuální informace o všech vánočních trzích v Praze naleznete v sekci "Akce v Praze".

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí 2019 probíhají každý den od 30.11. do 6.1.2020. Prodejní stánky jsou otevřené od 10.00 do 22.00 a stánky s občerstvením od 10.00 do 24.00. Po celou dobu trhů probíhá program na velkém pódiu, na kterém se odehrávají divadelní představení, koncerty, vystoupení dětských a folklórní souborů. Děti se mohou těšit na betlém, ukázky tradičních lidových řemesel, mini zoo, dílny, mikulášský nebo silvestrovský program.

Vánoční trhy na Václavském náměstí 2019 začínají 30.11. 2019 a končí 6.1.2020. Okouzlující dřevěné domky nabízí tradiční vánoční zboží, pochutiny, delikatesy, ručně dělané řemeslné předměty nebo kořeněné svařené víno. Stánky s vánočním zbožím jsou otevřeny od 10.00 do 22.00, zatímco stánky s občerstvením zavírají až ve 24.00.

Vánoční trhy na náměstí Republiky 2019 se odehrávají každý den od 23.11.2019 do 24.12.2019 od 10.00 do 19.00. Na tržišti naleznete široký výběr zboží s vánoční tématickou, adventní věnce i tradiční pokrmy jako jsou pražská šunka, horké kaštany, svařené víno a vánoční cukroví.

Vánoční trhy na Pražském hradě 2019 na náměstí U Svatého Jiří můžete navštívit od 30.11. 2019 do 6.1.2020. Od pondělí do čtvrtka je otevřeno od 9.00 do 18.00, od pátku do neděle od 9.00 do 19.00. Tyto trhy nabízí kvalitní výrobky od pečlivě vybraných prodejců a vynikají nejen svou nádhernou polohou, ale i příjemnou atmosférou.

Vánoční trhy na náměstí Míru 2019 se konají každý den od 20.11. do 24.12. 2019 od 10.00 do 19.00. Přímo před kostelem svaté Ludmily vyroste množství stánků s pestrou nabídkou vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel. Vánoční strom s ručně malovaným betlémem ozdobí stovky žárovek v odstínu ledové záře. I zde se odehrávají vánoční dílny pro děti, divadelní představení a koncerty.



Program - Vánoční trhy na Staroměstském náměstí 2019/2020

Sobota 30. listopadu

29. Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena
11.20 – 11.40 MEDICUS - pěvecký sbor (LV)
11.40 – 12.00 Frauenchor Veckenstedt - pěvecký sbor (DE)
12.00 – 12.20 COLLEGIUM IUVENUM - pěvecký sbor
12.20 – 12.40 Northwest University PUK Choir - pěvecký sbor (JAR)
12.40 – 13.00 Severáček - pěvecký sbor
13.00 – 13.20 GESUALDO CHAMBER CHOIR (HU) - pěvecký sbor
13.40 – 14.00 Primavera - pěvecký sbor
14.00 – 14.20 Cantamus - pěvecký sbor
14.20 – 14.40 Pěvecký sbor Hlahol, Chomutov
15.20 – 15.40 DUHA Ostrava - pěvecký sbor
15.40 – 16.00 Cantabundus - pěvecký sbor
16.00 – 16.15 GAUDEAMUS - pěvecký sbor (PL)
16.30 Rozsvícení vánočního stromu
17.00 – 17.30 Rozsviťte s námi Prahu - předvánoční charitativní projekt Hitrádia City - předání šeku spolku Sluneční paprsek 17:30 Rozsvícení vánočního stromu
17.35 – 18.00 Tuba Trombonum - vánoční koledy
18.00 – 18.45 Smíšený pěvecký sbor Fontána, Mariánské Lázně
19.00 – 19.45 BelVoce Bad Vilbel e.V. pěvecký sbor (DE)
19.45 – 20.30 Pěvecký sbor Wings a Křídla

Neděle 1. prosince
10.00 – 15.00 Dětské vánoční dílny
16.00 – 16.30 DPS Hlásek Základní školy Písečná, Chomutov - pěvecký sbor
17.00 – 17.30 Dětská opera Praha - klasický zpěv a tanec
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.45 – 19.00 Bakchus - vánoční koncert historické hudby
19.30 – 20.30 Záznam 1. adventního koncertu ČT z břevnovského kláštera

Pondělí 2. prosince
15.30 – 16.00 DPS Sovičky (Zličín) - dětský pěvecký sbor
16.30 – 16.45 Mateřská škola 4pastelky – Sedlčanská - pěvecký kroužek
17.00 – 17.30 Jazz band “Assembly Singers”, Riga - pěvecký sbor (LV)
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.45 – 19.00 Riverside Choir - vánoční koncert
19.15 – 19.45 Jazz band “Assembly Singers”, Riga - pěvecký sbor (LV)
19.45 – 20.15 Valašský folklorní spolek KRUŠPÁNEK


Úterý 3. prosince
16.00 – 16.15 Taneční skupina Ježci, MŠ Mírového hnutí, Praha 4
16.30 – 17.00 Přípravka Dětského sboru Musica e Danza Dětský sbor Musica e Danza - folklorní soubor
17.00 – 17.30 Jazz band “Assembly Singer”, Riga - pěvecký sbor (LV)
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.45 – 18.00 Pěvecký sbor Sluníčko
18.00 – 18.45 Flauti Vivace - flétnový soubor
19.00 – 19.30 Jazz band “Assembly Singer”, Riga - pěvecký sbor (LV)

Středa 4. prosince
15.30 – 16.00 DPS Drtinka - dětský pěvecký sbor
16.00 – 16.30 Karolina Čížková - vánoční vystoupení
16.30 – 17.00 Hájiček - folklorní soubor
17.00 – 17.30 Jazz band “Assembly Singers”, Riga - pěvecký sbor (LV)
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.45 – 18.30 Taneční škola Betty a Folklorní soubor Verpán
18.30 – 19.00 ZUŠ PRO ARTE VIVA, s.r.o. - vánoční pásmo
19.00 – 19.30 CANTARINA - komorní ženský pěvecký sbor, o.s.
19.30 – 20.00 Jazz band “Assembly Singers”, Riga - pěvecký sbor (LV)

Čtvrtek 5. prosince
16.00 – 18.00 Andělské Vánoce - mikulášská show pro celou rodinu
18.30 – 19.30 Pěvecký sbor TRIANGL se svými sólisty

Pátek 6. prosince
15.15 – 15.45 Přerovský dětský sbor - Přerováček
16.00 – 16.30 Dalovické sluníčko - pěvecký sbor
16.30 – 17.00 Taneční studio Mirabel
17.00 – 18.00 Vokálny zbor Enthea, Nové Zámky - pěvecký sbor (SK)
18.00 – 19.00 Chorgemeinschaft Unterpfaffenhofen-Germering e.V. - pěvecký sbor (DE)
19.30 – 20.00 Vezеnica, Asenovgrad, Bulharsko - folklorní soubor (BG)

Sobota 7. prosince
14.00 – 19.30 Velký charitativní předvánoční koncert „Rádio srdcem pro Život dětem“ Pigy a Lily Show, Sanremo Junior, Tomáš Klus, Slza, Balage Band feat. Tereza, Support Lesbiens, Timmy White, LinaKaro

Neděle 8.prosince
10.00 – 15.00 Dětské vánoční dílny
15.15 – 15.45 Vrabčáci - dětský pěvecký sbor ze Základní umělecké školy Litvínov
16.00 – 16.20 Folklorní soubor Vrchlice
16.30 – 17.30 Berušky a Barušky - pěvecký sbor
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
18.00 – 19.00 EvenTones - vánoční koncert
19.30 – 20.30 Záznam 2. adventního koncertu ČT z Pražské Lorety

Pondělí 9. prosince
15.30 – 16.00 DPS Labyrint ze ZŠ Štěpánov nad Svratkou - pěvecký sbor
16.15 – 16.45 ZUŠ Nové Strašecí - vánoční pásmo
17.00 – 17.30 Pěvecký sbor ZŠ Educanet
17.45 – 18.30 Helena a Simona z The Apples a :Cool Music - vánoční koncert
18.30 – 19.00 Folklorní soubor Šarvanci

Úterý 10. prosince
15.30 – 16.30 Dětský pěvecký sbor ZŠ a Gymnázia JIřího Gutha - Jarkovského GUT!
16.30 – 17.00 Dětský pěvecké sbory Sluníčko a Mráček, ZŠ Prof. Švejcara, P 12
17.00 – 17.30 Akordeonový soubor Harmonie, ZUŠ Harmonie a ZUŠ Biskupská
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.45 – 19.00 VOICES - vokální skupina
19.00 – 19.30 Folklorní soubor Kamýček, z.s.

Středa 11. prosince
15.45 – 16.30 Terénní berušky - pěvecký sbor
16.35 – 17.00 ZŠ Pošepného náměstí, Praha 4 - pěvecký sbor
17.00 – 17.30 Dětský muzikálový kroužek, Praha - Břevnov
18.00 – 19.00 Česko zpívá koledy s Deníkem, 9. ročník - účinkuje Čechomor

Čtvrtek 12. prosince
15.15 – 16.00 DPS Noctuella a Kulíšci - dětský pěvecký sbor
16.00 – 16.30 Pěvecký sbor “ Radost”, Votice
16.30 – 17.00 Pěvecké sbory při ZŠ Břečťanová
17.00 – 17.40 Taneční škola Betty - folklorní soubor
17.45 – 18.00 DPS Lístek ZUŠ Ratibořická, pobočka Černý most
18.00 – 19.15 Prague British International School: Primary and Senior Ensembles

Pátek 13. prosince
16.00 – 16.50 Porta Mosana College Maastricht - pěvecký sbor a orchestr (NL)
17.00 – 17.30 Lumpína - dětská hudební show
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
18.00 – 18.30 Duchcovský pěvecký sbor - pod vedením Jany Moravcové
18.35 – 19.00 Dětský pěvecký sbor ZUŠ Teplice - pod vedením Jany Moravcové
19.00 – 19.30 Taneční skupina Proměny z.s.

Sobota 14. prosince
10.00 – 15.00 Dětské vánoční dílny
15.30 – 16.30 Dětský pěvecký sbor Jitřenka, České Budějovice
16.35 – 17.30 Dětský pěvecký sbor Viola, Žamberk
17.35 – 18.30 Boni Discoipuli Brno - pěvecký sbor
19.00 – 20.00 VOCAL BAND Markéta Aptová-Hrdinová a Sbor DG

Neděle 15. prosince
10.00 – 15.00 Dětské vánoční dílny
15.15 – 15.55 Pěvecké sdružení Lašan Brušperk - smíšený pěvecký sbor
16.00 – 16.30 Dětský pěvecký sbor Sedmihlásek
16.30 – 16.45 Taneční skupina Art, ZUŠ Čáslav (Art 6, Art 3)
17.00 – 17.30 KOZTliveCZ - Tachov - pěvecký sbor
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
18.00 – 19.00 HomolaBand a žáci pěveckého oddělení - ZUŠ F. L. Gassmanna, Most
19.30 – 20.30 Záznam 3. adventního koncertu ČT z Chrámu sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

Pondělí 16. prosince
15.30 – 16.00 Pěvecké sbory Musica Hořice a Písnička
16.00 – 16.20 Pěvecký sbor Bajkaláček při Mateřské škole Bajkalská, Praha 10
16.30 – 17.00 Žesťové kvinteto ZUŠ Přelouč
17.00 – 18.00 Sbor Eriky Horké (SZUŠ Dr. Miluše Lidinské)
18.00 – 19.30 Pěvecký sbor Aglaia, Dobříš

Úterý 17. prosince
16.00 – 16.30 Modrá škola Kupeckého, Praha 4 - dětské vánoční vystoupení
16.30 – 17.30 Dechový orchestr mladých a pěvecký sbor ZUŠ Hronov
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.45 – 18.15 Dětský pěvecký sbor Osmikvítek
18.15 – 19.00 Lučinka - folklorní soubor

Středa 18. prosince
15.00 – 18.30 Středisko volného času Kroužky - vánoční vystoupení
18.30 – 19.00 Karolina Čížková - vánoční vystoupení

Čtvrtek 19. prosince
16.00 – 16.30 Dům dětí a mládeže Modřany - vánoční pásmo
16.30 – 17.00 Pampelišky - starší přípravné oddělení Osmikvítku - dětský pěvecký sbor
17.00 – 17.30 Sněženky - nejmladší přípravné oddělení Osmikvítku - dětský pěvecký sbor
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.45 – 18.30 SMoG - Sbor Mosteckého Gymnázia
18.30 – 19.15 Folklorní soubor Vonička

Pátek 20. prosince
15.00 – 17.15 ZUŠ Blatná (Blatenští dudáci ZUŠ Blatná, Alban Eiler, Harryho ledvina, flétnový soubor, soubor zobcových fléten)
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.40 – 18.00 Školní pěvecký sbor Zbraslaváček
18.00 – 18.40 HUKOt Ořech - pěvecký sbor
18.45 – 19.15 Národopisný soubor Děcka ze Skoronic u Kyjova

Sobota 21. prosince
10.00 – 15.00 Dětské vánoční dílny
16.00 – 16.45 Národopisný soubor Děcka ze Skoronic u Kyjova
17.00 – 17.50 Honza Jareš & band - vánoční koncert
18.00 – 19.00 Studánka Praha - vánoční písně a koledy

Neděle 22. prosince
10.00 – 15.00 Dětské vánoční dílny
15.30 – 16.15 Národopisný soubor Děcka ze Skoronic u Kyjova
16.15 – 17.00 Taneční škola Ivy Langerové - Top dance Prague Team
17.00 – 17.30 Čiperkové - dětské vánoční vystoupení
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
18.00 – 19.00 Fčeličky - vánoční koncert
19.30 – 20.30 Záznam 4. adventního koncertu ČT z Kostela Cyrila a Metoděje v Karlíně

Pondělí 23. prosince
11.00 – 13.00 Rozlévání vánoční rybí polévky
16.00 – 16.50 Vánoční pohádka - pohádka pro celou rodinu, Divadélko Romaneto
17.00 – 17.45 Pěvecký sbor Markéty Wagnerové
17.45 – 17.55 Večerníček s Českou televizí
18.00 – 19.00 Let´s Go! Spirituály

Úterý 24. prosince - Štědrý den
11.00 – 13.00 Rozlévání Štědrodenní polévky
21.00 – 22.00 Česká mše vánoční “Hej mistře!”, Jan Jakub Ryba - účinkuje smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté

Středa 25. prosince – První svátek Vánoční
16.00 – 17.00 Župan peče cukroví - pohádka pro celou rodinu, Divadlo Mazec
18.00 – 19.00 Zvonohra Petra R. Manouška - koncert mobilní zvonohry

Čtvrtek 26. prosince – druhý svátek Vánoční
16.00 – 17.00 Kapela Kůzle - vánoční pásmo
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.45 – 18.45 Bohužel - vánoční koncert

Pátek 27. prosince
16.00 – 17.15 Třehusk - vánoční koledy a staropražské písničky
17.30 – 18.30 David Kalužík - vánoční koncert
18.30 – 19.00 Třehusk - vánoční koledy a staropražské písničky

Sobota 28. prosince
16.00 – 17.00 Melodica
17.30 – 18.15 University of Sioux Falls: Concert Chorale and Madrigal Singers
18.15 – 19.15 FZUŠ Praha, Stodůlky - pěvecké oddělení

Neděle 29. prosinec
16.00 – 17.00 Vánoční pohádka - pohádka pro celou rodinu, Divadélko Romaneto
17.00 – 17.30 Plzeňský Mls - malý lidový soubor
17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí
17.45 – 19.00 Plzeňský Mls - malý lidový soubor

Pondělí 30. prosince
16.00 – 16.30 Sejkorky z Chlumu u Třeboně - dětský pěvecký sbor
16.45 – 17.45 Padá Hvězda, něco si přej - pohádka pro celou rodinu, Divadlo Mazec
18.00 – 19.00 Luděk Minka - vánoční koncert

Úterý 31. prosince - Silvestr
16.45 – 17.45 The Apples - girls rock
18.15 – 19.00 DJ MIKAEL VAN DIKEEN
19.00 – 19.30 So Fine – české i světové hity
19.30 – 20.15 DJ MIKAEL VAN DIKEEN
20.15 – 20.45 So Fine – české i světové hity
20.45 – 21.30 DJ MIKAEL VAN DIKEEN
21.30 – 22.00 So Fine – české i světové hity
22.00 – 22.45 DJ MIKAEL VAN DIKEEN
22.45 – 23.15 So Fine – české i světové hity
23.15 – 00.00 DJ MIKAEL VAN DIKEEN


 


Praguest fun pagePraguest Twitter pagePraguest Instagram page