Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.

Vánoce a Silvestr v Praze

Praha proslula na celém světě svou krásou i výjimečností a získala si mnoho přívlastků. Je nazývaná matkou měst, srdcem Evropy, kamenným snem, ale také zlatou, stověžatou, mystickou nebo magickou. V období vánoc a silvestra je magické kouzlo města ještě intenzivnější.  Praha slibuje během svátků mnoho nezapomenutelných a mimořádných zážitků.

Vánoční trhy a strom na Staroměstském náměstí jsou důležitými symboly vánočních svátků v Praze. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se obvykle odehrává v podvečer poslední listopadové soboty a strom zdobí náměstí až do 1. ledna nového roku. Na těchto nejživějších a nejrušnějších pražských trzích se také pořádají speciální vánoční akce, koncerty, divadelní a taneční představení. Trhy ale vynikají především svou uvolněnou, přívětivou a slavnostní atmosférou.

Oldtowsquare Prague
Kouzelné vánoční trhy
s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na Staroměstském náměstí, náměstí Republiky, Václavském náměstí nebo na náměstí Míru. Nabízí tradiční vánoční pochutiny a delikatesy, ručně dělané řemeslné předměty nebo lahodné nápoje jako jsou teplá čokoláda a kořeněné svařené víno. Určitě zde naleznete inspiraci na nákup vánočních dárků a širokou nabídku ozdob, hraček, šperků, zimního oblečení a doplňků. Trhy představují úžasnou alternativu tradičním vánočním nákupům. Pokud se rozhodnete navštívit sváteční trhy, jistě zde nasajete tu pravou vánoční atmosféru.

Během adventního období v Praze se můžete těšit na mnoho zajímavých akcí, včetně vánočních koncertů, zpívání koled, adventních kantát, tematických představení, charitativních bazarů, výstav a expozic. Výroba adventních věnců a vánoční řemeslné dílny jsou velmi populární mezi všemi věkovými skupinami. Adventní aktivity jsou pravidelně pořádány v pražské Botanické zahradě, Zoo Praha, Muzeu hlavního města Prahy nebo na Vyšehradě. Podívejte se na aktuální akce pro děti v období adventu a zjistěte, kam s dětmi na tyto vánoce.

Bruslení je skvělá zábava a výborný způsob, jak si ve městě užít zimní počasí. Samé centrum města nabízí několik  možností venkovního bruslení. Na Ovocném trhu je vždy od listopadu do ledna instalováno kluziště, na kterém si můžete půjčit i potřebné vybavení. Další venkovní kluziště se nachází Na Františku, které je velmi oblíbené nejen mezi rodinami s dětmi, ale také mezi mladými páry.  Podívejte se na seznam vnitřních a venkovních kluzišť a vychutnejte si tuto oblíbenou zimní kratochvíli.

Estate Theatre Prague
Pokud se chcete vyhnout zmatku při přípravě a organizování štědrovečerní večeře, využijte nabídky některé z pražských restaurací, které jsou otevřené i na Štědrý den. Šéfkuchaři věnují hodně pozornosti přípravě slavnostních pokrmů a obvykle nabízí jak tradiční české menu tak jedinečné mezinárodní speciality. Podívejte se na štědrovečerní nabídku pražských restaurací a vyberte si, ve které z nich oslavíte Štědrý den.

Většina podniků jako jsou restaurace, bary a kluby požadují na Silvestra v Praze předchozí rezervaci, proto je lepší naplánovat tento sváteční večer předem.  Je to bezesporu největší příležitostí pro party, neboť nabízí velké množství zábavy, oslav, celonočních večírků a ohňostrojů.  Novoroční balíčky restaurací a barů obvykle zahrnují nápoj na přivítanou, neomezený teplý a studený bufet, novoroční přípitek, zábavný program – živou hudbu a představení.  Zjistěte, co se děje v Praze na Silvestra a zažijte tu nejlepší oslavu z celého roku! Podívejte se na našeho průvodce silvestrovských oslav a objevte akce, které si nechcete nechat ujít.

Novoroční ohňostroj v Praze je nevšedním zážitkem a tradičně odehrává na 1. ledna, v 18.00 a trvá zhruba 10 minut. Nejlepší výhled budete mít ze Smetanova a Dvořákova nábřeží a z pražských mostů – Karlův, Mánesův, Legií, Čechův.

Prague FireworksRestaurants in Prague