Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.
  Dům francouzské gastronomie La Gare, který je součástí rychle rostoucího gastronomického impéria Restaurací La Gare, se nachází v ulici V Celnici, jen pár kroků od krásného historického náměstí Republiky. Brasserie La Gare zabírá přízemní část domu a rozlehlou terasu, zatímco v menším úseku přízemního prostoru restaurace jsou umístěny vyhlášené Boutiques Gourmandes - lahůdkářství, pekařství a cukrárna. Přízemí Domu francouzské gastronomie disponuje okouzlující a prostornou restaurací Le Winstub, která je zcela oddělená od hlavního prostoru Brasserie La Gare. Od pondělí do pátku je otevřeno v době obědů a od září do května zde probíhají oblíbené nedělní brunch plné francouzských specialit. Prostory restaurace Le Winstup jsou také k dispozici pro narozeninové oslavy, soukromé akce nebo firemní večírky.

42
  Restaurace La Gare vstoupily na trh před jedenácti lety se svojí vlajkovou lodí, dnes již proslulou belgickou restaurací „Les Moules“. V současné době do tohoto řetězce patří Dům francouzské gastronomie se svými Boutiques Gourmandes, restaurací „Le Winstup“ a „Brasserií La Gare“, dětem přátelská „restaurace Vozovna Stromovka“ a jedna z nejstarších pivnic v Praze - "Hostinec u Supa“. Plánuji navštívit všechna tato místa, ale teď se zaměřím především na Brasserie La Gare.

  Nejprve se zmíním o Boutiques Gourmandes – lahůdkářství, pekařství a cukrárně, které jsou umístěny v menším prostoru na pravé straně od hlavního vchodu do restaurace. Pokud sedíte v její přední části nebo na terase, můžete je i minout, ale raději to nedělejte! Toto menší francouzské lahůdkářství by totiž mohlo být perlou v koruně Restaurací La Gare. Naleznete zde velké množství pochutin, nad kterými se vám budou sbíhat sliny. Některé produkty, například rozsáhlý výběr francouzských vín a sýrů, jsou dováženy z Francie, ale převážná část nabídky je vyráběna přímo na místě - chléb, bagety, croissanty, džemy a marmelády, kyselé okurky nebo foie gras. Pokud zrovna nemáte čas posadit se a vychutnat si francouzské delikatesy přímo v restauraci, můžete si s sebou odnést například tradiční cibulačku, kohouta na víně nebo cassoulet. Vyrábí zde i vlastní zmrzlinu, dorty, koláče, slané i sladké pečivo, čokoládu a makronky… mon dieu... ty makronky.

93
  Měl jsem příležitost si podnik trochu prohlédnout a udělat rezervaci, než jsem se tam následující den vrátil na večeři. Od pondělí do pátku je tu rušno. Vzhledem ke své poloze v blízkosti některých nejlepších pražských hotelů mohlo by se zdát, že restaurace žije především z turistického ruchu. K mému překvapení však byla terasa během celého letního večera zaplněna hlavně místními. Bylo patrné, že to byli lidé, kteří v okolí pracují a zastavili se zde po práci na skleničku a večeři. Zdá se mi, že znakem dobré restaurace je, že se do ní místní vracejí…

  Na terase vládla příjemně uvolněná atmosféra. Přestože se po celý den sbírala na obloze mračna, vzduch byl teplý a já i ostatní hosté jsme popíjeli své lahodné drinky v tichém vzdoru proti hrozícímu dešti. Po mé pravé straně se tyčily majestátní budovy, které lemují náměstí Republiky a  po mé levici jsem v dáli zpozoroval Vítkov se sochou Jana Žižky. Přede mnou se procházeli návštěvníci Prahy z celého světa a obdivovali místní krásy.

  Interiér Brasserie La Gare je opravdu elegantní, vkusný a vřelý. Přesto jsme se i s mojí partnerkou rozhodli, že zůstaneme na terase, ze které jsme mohli u jídla pozorovat ještě rušný život v ulici V celnici.  

  Na jídelním lístku Brasserie La Gare jsou přesně ty pokrmy, které můžete očekávat od pravé francouzské restaurace této úrovně. Přestože menu není příliš rozsáhlé, pravděpodobně vás při první návštěvě přepadne pocit nerozhodnosti. Jsou zde lákavé předkrmy, jako jsou žabí stehýnka, trilogie nejlepších úprav lososa za studena, terinka z kachních foie gras marinovaných v Armagnacu, uzené kachní prso, výběr francouzských sýrů nebo uzenin a samozřejmě šneci po Burgundsku. Jako cizinec žijící v Čechách si nenechám ujít jedinou příležitost pochutnat si na opravdu kvalitním sýru. Objednal jsem si výběr originálních francouzských sýrů dle denní nabídky a ukázalo se, že to byla to skvělá volba. Neodolal jsem a dal jsem si i francouzskou cibulačku, i když jsem tušil, že budu plný ještě před hlavním chodem. Neměl jsem totiž pořádnou francouzskou polévku od té doby, co jsem opustil Quebec. Byla naprosto úžasná. Jako hlavní chod jsem zvolil kohouta na víně neboli Coq au Vin, který mi byl personálem vřele doporučován. Byl to opravdu velký a vynikající pokrm, ale zároveň lehký, takže jsem jej i přes mé počáteční obavy snědl téměř celý. Kohout na víně si zaslouží všechnu chválu, ale Ruánská kachna „Canard á la press“ a pečené králičí stehno se zdály být nejpopulárnější volbou této jedinečné restaurace na Praze 1. V nabídce najdete i lehké a vegetariánské pokrmy – čerstvé saláty, quiche, mušle na bílém víně nebo tygří krevety.

62
  Není sebemenší pochyb o tom, že jídlo v Brasserii La Gare je vynikající. Je čerstvé, dokonale ochucené a  krásně naservírované. Byl jsem upozorněn, že tato restaurace nepatří mezi levné podniky, ve kterých si dáte denní menu za 100 korun. Pokud však vezmete v úvahu kvalitu jídla, ingrediencí a lokalitu, dojdete k závěru, že ceny jsou férové a jedná se o výborný poměr ceny a výkonu. Personál je mimořádně profesionální, pohotový, příjemný a skutečně přátelský. Dobrá obsluha a kvalita služeb nejsou bohužel v České republice vždy standardem. Přestože všechno bylo úžasné, byla to právě obsluha, která mě naprosto uchvátila. Obsluha a ta cibulačka. Na její chuť se prostě nedá zapomenout…

Steve Meyers

         
  La GareLogo
V Celnici 3, Praha 1

Otevírací doba:
Po - Ne : 8:00 - 0:00

TEL.: +420 222 313 712

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web: www.lagare.cz

Facebook

 
 
         
Restaurants in Prague