Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.
     Hard Rock Cafe Praha se nachází v budově U Rotta na Malém náměstí hned vedle světově proslulého Staroměstského náměstí. Zajímavý exteriér domu U Rotta dokresluje toto malebné náměstí, které  zaujme především svým starobylým půvabem. Interiér byl kompletně a velmi zdařile rekonstruován, a tak vnikl elegantní a moderní prostor a současně bylo zachováno mnoho z jeho původního kouzla a historického charakteru.

1
    Hard Rock Café není jen restaurace a hudební klub, ale také museum rockových memorabilií. Navštívil jsem v různých městech několik podniků Hard Rock Cafe a musím uznat, že i nezaujatý pozorovatel zde vždy najde něco, co upoutá jeho pozornost. Když se pozorně podíváte za plexisklo, uvidíte vystavené kytary Lese Paula, Chucka Berryho nebo Joan Jett nebo někoho jiného, koho jste zrovna v mládí poslouchali. A úplně vás dostanou. Cestou ke stolu váš zrak ulpí na kytaře Paula Stanleyho, bundě Marylina Mansona nebo bicích Velvet Revolver. Když vás usadí ke stolu (možná přímo pod párem bot Michaela Mckeona ze Spinal Tap), budete mít problém se soustředit na menu, protože váš pohled bude neustále hledat nové rockové artefakty, které vás obklopují. Cestou na toalety narazíte na další rockové memorabilie, například vestu Ozzy Osbourna z osmdesátých let, kresbu od Jimy Hendrixe z šedesátých let a další pamětihodné věci, které by mohly vyprávět své příběhy.

2
   V určité fázi zvítězil hlad nad mojí zvědavostí a vrátil jsem se zpátky k jídelnímu lístku. Jako cizinci trvale žijícímu v Praze mi někdy hodně chybí naše kuchyně. Neberte to špatně, jídlo je tu dobré a dá se říct, že jsem se už docela přizpůsobil českým stravovacím návykům, ale po osmi letech v Praze je pro mě kvalitní hamburger stále ještě luxus. Celé severoamerické menu pro mě bylo příjemným překvapením. Hard Rock Cafe nabízí široký výběr předkrmů včetně klasických nachos, bruschet, kuřecích křidélek nebo křupavých bramborových půlek s domácí omáčkou. Nabídka hlavních chodů obsahuje grilované kuřecí, hovězí a krevety, které chutnají jako u nás doma, obrovské šťavnaté steaky, grilovaného lososa, fajitu a samozřejmě hamburgery. Vydatné hlavní chody jsou servírované ve velkorysých porcích. Ochutnal jsem překrm ze speciální nabídky, pizza chléb, který byl opravdu vynikající. Jako hlavní chod jsem si dal klasický club sendvič. Uznávám, že to nebyla zrovna nejatraktivnější položka z celého menu, ale nemohl jsem si pomoci. Ve srovnání s tím, co obvykle jím v restauracích, které navštěvuji, to byla velká exotika. Klasický club senvič nezklamal. Když jsem si vychutnal ten skvělý předkrm a zdolal ten obrovský sendvič, pročetl jsem si čistě ze zvědavosti dezertní menu. Ať už bylo jakkoliv lákavé, k mé lítosti  se do mě nevešlo ani sousto.

61
    Přestože výběr koktejlů je široký a za svých mladých let bych určitě nezůstal jen u jednoho, rozhodl jsem se ten večer pro pivo. České pivo je tradičně výborné a je to vždycky dobrá volba, ať už jste v jakékoliv pražské restauraci. Hned po prvním doušku bylo jasné, že je to pivo z tanku. Tankové nepasterované pivo je transportované a skladované v nádržích neboli tancích.V těchto tancích je pak uchováváno v tepelně izolované místnosti, „tankovně“, přímo v zázemí restaurace. Jeho chuť a kvalita je nezaměnitelná. Milovníci piva si přijdou na své.

3
    I když jsou jídlo a pivo v Hard Rock Cafe opravdu vynikající, je to servis, který jej odlišuje od ostatních restaurací ve městě. Řekněme si to otevřeně, restaurace v Praze nejsou zrovna proslulé svým prvotřídním servisem. Kvalita služeb a obsluhy se naštěstí pořád zlepšuje a především v některých místech zaměřených na cizince je zřejmé, že se personál hodně snaží. Hard Rock Cafe je ale všechny trumfne. Od počátku do konce byli všichni přátelští, vstřícní a profesionální a my jsme měli pocit, že jsme opravdu vítáni.

81
   Ten večer právě hrál v Hard Rock místní oblíbenec Justin Lavash své oduševnělé akustické blues, které  se skvěle hodilo k romantické příležitosti. Zvuk byl vynikající, což s ohledem na velikost podniku není samozřejmostí. Když jsem pozoroval ten rozsáhlý členitý prostor s několika patry, uvědomil jsem si, že je to  ideální místo pro velké oslavy a večírky. A protože Praha je známá jako město lásky, přišla mi na mysl přišla právě svatba. Praha je považována za jednu z nejkrásnějších svatebních destinací na světě a Hard Rock Cafe je podle mě jedinečným místem právě pro svatby. Prošel jsem internet a zjistil, že lidé z Hard Rock Cafe měli stejný nápad jako já. Na svých stránkách mají podrobné informace o svatbách, které se u nich už léta odehrávají.
  
95
    Svatby se často konají v okouzlujícím prostoru románského sklepení ze 13. století nebo v jednom z několika salónků s kapacitou k sezení od 60 do 100 míst. V případě velké svatby je možné pohodlně usadit až 440 lidí. K dispozici jsou různé svatební balíčky včetně rautu nebo tradiční české menu. V případě zájmu je místní svatební koordinátorka svatebčanům nápomocná při výběru šatů, během zkoušky i při samotném obřadu. Pomáhá vyřizovat svatební formality nebo organizovat loučení se svobodou. Pokud hledáte jedinečný prostor pro originální svatbu v Praze, Hard Rock Cafe je dobrou volbou. 

94
    Ať už v Praze žijete nebo jen projíždíte, vřele doporučuji navštívit právě Hard Rock Cafe. Nemusí to být při žádné speciální příležitosti, ale je dost možné, že se vaše návštěva v jednu takovou obrátí.
 

Steve Meyers
 
         
  Hard Rock Cafe PrahaHard Rock Cafe Praha
Malé náměstí 3, Praha 1

Otevírací doba:
RESTAURACE: Denně 11:30-24:00
BAR: Ne-Ct 11:30-1:00, Pa-So 11:30-2:00
ROCKSHOP: Denně 9:00-24:00

TEL.: +420 224 229 529

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web: www.hardrock.com/cafes/prague

FacebookTwitterinstagram

 
 
         
Restaurants in Prague