Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.
Darja Krupková založila Academie Du Cognac z lásky.

Narodila se i vyrůstala v Praze a její velkou láskou byl balet. Tato vášeň ji v 11 letech přivedla ke studiu baletu na prestižní baletní akademii Opéra de Paris ve Francii. Po úspěšném ukončení studia tančila několik let na různých scénách v Paříži, Bordeaux a také v regionu Cognac. Přechod do Cognacu bych také doprovázen láskou. Darja se zde zamilovala do svého přítele a poté si oblíbila i nádhernou oblast Cognancu a s ní i produkt, který se pyšní stejným názvem - Cognac.

académie du cognac Prague
Darja nakonec strávila v Cognacu více než pět let a učila se o hnědém  nektaru, jeho bohaté chuti a historii. V té době už tanec zabíral v jejím srdci druhé místo a její novým okouzlením a zároveň láskou se stal právě koňak.

Vzhledem ke zranění a následným zdravotním problémům přestal být pro Darju balet možností do budoucna. Darja se rozhodla, že je potřeba vydat se na novou profesní dráhu. Odcestovala zpět do Prahy a založila Academii Du Cognac a našla tak způsob, jak sdílet svou lásku pro koňak se svým  rodným městem.

académie du cognac Prague
 Academie Du cognac disponuje obchůdkem s různými druhy koňaku, privátním prostorem pro členy klubu, kteří zde mají uzavíratelné skříňky na své lahve koňaku. Dále je zde místnost určená na degustace pro větší skupiny a krásná venkovní zahrádka. V současné době se připravuje luxusní restaurace.

      Měl jsem příležitost účastnit se jedné z akcí na venkovní zahrádce, které se obvykle konají v pátek a v sobotu večer. Hrála úžasná jazzová kapela, servírovalo se výborné jídlo a samozřejmě koňak. V nabídce bylo děvět různých druhů koňaku, šampaňské a originální koktejly na bázi koňaku. Objednal jsem si Frapin VSOP a vychutnával si v klidu hudbu a krásný teplý letní večer. Venkovní zahrádka se nachází za obchodem na dvoře malebného staroměstského hotelu v klidné ulici Starého města. Většina návštěvníků byla směsicí nadšenců koňaku a hostů hotelu.


académie du cognac Prague
 Seděl jsem na tomto malém elegantním staroměstském dvoře a popíjel koňak a připadal jsem si dobře v saku a kravatě, i když byl zrovna začátek léta a mnozí volili krátké kalhoty s košilí. Zhruba po hodině jsem dopil svůj první drink, slunce zapadlo, ale chtěl jsem ještě vyzkoušet některý z nabízených koktejlů.  Ten večer obsahovalo koktejlové menu 4 koktejly:  „Nuts Paradise“ (kombinace kaštanu a lískového oříšku), „Raspberry Smash“ (šampaňské a čerstvé maliny), „Vanilla Fumée cigar“ (koňak s vanilkou poddávaný s doutníkem) a „Fruit De La Passion“ (s meruňkami a vaječnými bílky). Rozhodl jsem se pro „Nuts Paradise“, který chutnal po vánocích a smíchu a samozřejmě ořechách. Před degustací jsem se bohužel najedl, protože jsem nechtěl ochutnávat koňak na prázdný žaludek. Ale když jsem viděl jídlo, přál jsem si, abych býval s jídlem počkal. Pokrmy vypadaly úžasně. Až se celý projekt rozšíří o restauraci, věřím, že bude hodně vyhledávaná.  

     Ať už jste skutečný znalec koňaku nebo úplný nováček, až budete mít příště na koňak chuť, prokažte sami sobě nebo svým hostům laskavost a zajděte do Academie Du Cognac. Je to špičkové místo na koňak. Jejich nabídka a znalost produktu je bezkonkurenční a jedinečná. Pro opravdu unikátní lahev koňaku, na drink na letní terase nebo na zajímavé vyprávění o koňaku s Darjou navštivte Academie Du Cognac v Liliové ulici 18, na Praze 1.         
  académie du cognac PragueAcademie Du Cognac
Liliová 1070/18, Praha 1 - Staré Město
TEL.: +420 725 927 414

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web: www.academieducognac.com

Facebookinstagram
 
 
         
Restaurants in Prague