Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.

Restaurace pro rodiny s dětmi na Praze 2

V tomto článku se pokusím nabídnout kvalitní možnosti pro rodiny s dětmi na Praze 2. Cílem článku není poskytnout vyčerpávající přehled všech podniků, ale především představit ta místa, která podle mého názoru opravdu stojí za vaši návštěvu.

Image2
Jeden z mých neoblíbenějších podniků je restaurace  Vinohradský parlament, která se nachází jen pár metrů od Náměstí Míru, v Korunní ulici. Prostorný, bezpečný a dobře vybavený dětský koutek pro všechny věkové skupiny není součástí hlavního prostoru restaurace, což považuji za velkou výhodu. O víkendu je v koutku profesionální chůva, která většinou úspěšně „udrží“ děti v koutku a vy se tak můžete v klidu najíst. Děti mají k dispozici kuchyňku s mini pípou, prolézačky, skluzavky s balónky, různé edukativní hračky, televizi nebo PlayStation. Restaurace nabízí výborná čerstvá dětská jídla, zdravé nápoje i vynikající domácí zmrzlinu. Dětem u stolu přinese obsluha ochotně omalovánky, dětské židličky i příbor. Věřím, že v tomto podniku budou nadšené nejen vaše děti, ale i vy. 
 • angolobimbi
 • antipasto
 • caffe
 • gelato
Za letního a slunného počasí se můžete zastavit na zahrádce Pizzerie Grosseto, která se nachází  na Náměstí Míru, ve Francouzské ulici. Pizzerie disponuje větším koutkem, ve kterém je domeček, skluzavka, houpadla a mnoho hraček.

Potrefená husa Albertov je opravdovým snem rodin s dětmi. Naleznete zde vše, co od rodině přátelského místa očekáváte. Přízemní nekuřácká část restaurace je vybavená bezpečným, čistým koutkem, ve kterém je kuchyňka, televize, hračky, knížky a nástěnné hračky. V letních měsících je otevřená velká zahrada, ve které se nachází  venkovní dětské hřiště s domečkem a několika herními prvky. V podzemní části restaurace je toaleta s přebalovacím pultem pro nejmenší děti. Kvalitní jídlo a příjemný personál, který je k dětem mimořádně vstřícný, jsou zárukou vaší spokojenosti.      
 • bar
 • burger
 • dolce
 • image1
Další rodině přátelský podnik na Praze 2 je Pizza Coloseum v Legerově ulici, kousek od metra I.P. Pavlova. V přízemní nekuřácké části restaurace je umístěn malý dětský koutek s několika hračkami a stolem se stavebnicí Lego. Dětské menu je zajímavé, rozsáhlé a určitě si z něj vyberete.  Židličky a dětský příbor jsou samozřejmostí.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Kafé Kakao, populární rodinná kavárna, se nachází v Americké ulici, nedaleko kousek od Havlíčkových sadů. Celý prostor kavárny je účelně zařízený a nekuřácký. V zadní části kavárny je menší dětský koutek s různými hračkami, tabule na malování a knížky. Kafé Kakao nabízí výborné domácí dorty, saláty i slané pokrmy. Děti se také mohou účastnit pravidelných akcí, jako jsou výtvarné a keramické dílny nebo kreativní workshop. Kavárna je také k dispozici pro narozeninové oslavy a soukromé akce.

Café Pavilon je příjemná nekuřácká kavárna uprostřed Havlíčkových sadů. Kousek od kavárny jsou dvě dobře vybavená  a prostorná dětská hřiště. V kavárně je menší prostor s dětským stolečkem, židlemi a různými hračkami. V letních měsících jsou stoly na zahrádce a děti mohou volně běhat uvnitř venkovního prostoru kavárny.
 • image1
 • image2
 • image4
 • imagez
Doufám, že vám bude článek inspirací a zažijete v některém z těchto míst krásné chvíle se svými dětmi.

Restaurants in Prague