Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.

Dětem přátelské restaurace na Praze 1

Na Praze 1 se nachází obrovské množství restaurací, ale jen malá část z nich je vhodná i pro Vaše děti. Nabízím seznam podniků, ve kterých si určitě užijete celá rodina. Výběr splňuje kritéria, která jsou pro mě při výběru restaurace důležitá. Najdete zde tipy na čistá nekuřácká místa, vybavená dětským koutkem, ve kterých dětem nenabízejí pouze špagety s kečupem nebo smažená jídla a hranolky.

Jedno z nejznámějších a nejpopulárnějších míst pro rodiny s dětmi je italská restaurace řetězce Ambiente - Pizza Nuova, v Revoluční ulici. Tento nekuřácký podnik je na děti opravdu dobře připraven. Je zde prostorný a dobře vybavený koutek s mnoha hračkami a televizí, přebalovací  pult, dětské židličky i menu. O víkendech je v koutku hlídání. Personál je k dětem vstřícný a usmívá se na ně, což je v mnoha pražských restauracích nevídaný jev. Největším devizou této restaurace zůstává skvělé jídlo, které je připraveno z velmi kvalitních italských ingrediencí.  Doporučuji včasnou rezervaci, protože o místa v blízkosti koutku je velký zájem.

La Casa Argentina v Dlouhé ulici nabízí opravdu mimořádný prostor pro děti. Ve druhém patře restaurace se nachází krásný a prostorný dětský koutek pro starší děti se skluzavkami, kuličkami,  různými překážkami a televizí.  Malé  děti mohou využít druhou menší hernu s kobercem a mnoha hračkami. Naleznete zde také kuchyňku na ohřívání jídla, toalety pouze pro děti i přebalovací pult. Jedná se o nejzajímavější koutek pro děti na Praze 1. Rodiče si mohou vychutnat výborné jídlo v klidu, protože jsou zde k dispozici chůvy, které děti po celou dobu pobytu v restauraci vzorně hlídají. Děti budou nadšené nejen z koutku ale i malých opiček kosmanů zakrslých, chameleona nebo rybiček.

La Casa Argentina v Dlouhé ulici Praha 1
La Boca, v Truhlářské ulici, je příjemná restaurace s netradičním interiérem, kombinující španělskou, argentinskou a italskou kuchyni. Zadní část restaurace je nekuřácká a v její blízkosti je umístěn menší dětský koutek s různými hračkami. Menu pro děti obsahuje dvě slané a jedno sladké jídlo.
 • exsterior
 • koutek
 • koutek2
 • pappa
Terasa Anker se nachází na střeše obchodního domu Kotva. V letních měsících si návštěvníci mohou vychutnat jídlo na nádherné terase s květinami a úchvatným výhledem na staré město pražské. Vaše děti budou nadšené z herní sestavy se skluzavkou a houpačkami, stolečku, omalovánek nebo lega. Podnik je jedinečný nejen svým výhledem, ale především rozsáhlou a unikátní nabídkou piva z celého světa.

Pizzeria Rugantino v Klimentské ulici je další zajímavý podnik pro rodiny s dětmi,  ve kterém jsou pravidelně pořádány  nedělní akce pro děti. V rámci některých akcí dostávají  děti možnost připravit si svou vlastní pizzu. Ve vrchní části restauraci je připraven stůl s těstem a mnoha ingrediencemi a děti si vyrábí pizzu podle své chuti. I když těsto je výborné, v našem případě byla pizza nepoživatelná, protože na ní byly pouze papriky. Nicméně nápad to je podařený. V rámci programu je pro děti připraveno i divadelní představení. Restaurace disponuje středně velkým a ohraničeným dětským koutkem s mnoha hračkami. Dětské menu obsahuje pět možností – těstoviny s rajčaty, kuřecí prsa na grilu a různé druhy pizzy, tak je z čeho vybírat.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Restaurace Coloseum v paláci Koruna, na Václavském náměstí, nabízí dětem menší dětský koutek se stolem a stavebnicí a několika plyšovými hračkami. Za zmínku stojí výborná domácí zmrzlina, kterou si v této restauraci sami vyrábějí. Restaurace Coloseum na Ovocném trhu také disponuje místností s několika stoly a dětským koutkem. Nekuřácký prostor, dětské židličky a menu je v restauracích Coloseum samozřejmostí.
 • children-corner
 • interior
 • interior2
 • margherita
Pokud chcete vyrazit s dětmi na nedělní brunch, restaurace Hergertova cihelna řetězce Kampa group nezklame ani vás ani vaše děti. Koutek, dětské kino, animační hry, profesionální dohled a bohatý výběr kvalitního jídla budou garancí Vaší spokojenosti. Rodiče mohou využít místnosti na přebalování a kojení nebo dětské sedačky.

Za zmínku stojí také restaurace Mistral café, ve Valentinské ulici, která Vás zaujme příjemným minimalistickým interiérem s mnoha květinami. Naleznete zde středně velký dětský koutekpapírovým domečkem, stolečkem, židlemi a hračkami. Maminky s malými dětmi mají k dispozici přebalovací pult. V dětském menu naleznete dvě slaná a jedno sladké jídlo.

Věřím, že vám moje tipy pomohou, až budete příště vybírat podnik vhodný pro celou Vaši rodinu.

 
Restaurants in Prague