Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.

Kavárny a restaurace pro děti na Praze 4

Nabídka možností vhodných pro rodiny s dětmi na Praze 4 je bohatá a pestrá. Sportovně-relaxační areály, rodinná a mateřská centra, kluby se sportovním a kulturním programem nabízí široké možnosti volnočasových a vzdělávacích aktivit pro rodiny s dětmi. V tomto článku naleznete restaurace a kavárny s dětským koutkem, zajímavé tipy na rodinné výlety a tipy na víkendové činnosti v Praze.

2
Návštěva restaurace Port62 bude pro vás i vaše děti neobvyklým zážitkem. Tato plně nekuřácká restaurace, která je součástí volnočasového areálu Freestyle Modřany, se nachází na lodi a nabízí krásný výlet na řeku a okolí. Pro děti jsou připraveny  židličky , dětské menu a prostorný dětský koutek, který není součástí hlavního prostoru restaurace. V letních měsících bývá před restaurací nafukovací hrad a venkovní dětské hřiště.  Od října do dubna připravuje restaurace nedělní brunch s hlídáním a programem pro děti a každý všední den je k dispozici denní nabídka za velmi příznivé ceny.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
V těsné blízkosti Ústavu pro matku a dítě v Podolí,  je umístěn další k dětem vstřícný podnik – REST. Přestože se nejedná se o typickou restauraci hojně navštěvovanou rodinami s dětmi, zaslouží si zmínku v tomto článku, protože nabízí výborné pokrmy z kvalitních surovin a čerstvé ryby. Tato nekuřácká restaurace zaujme také příjemným interiérem a přívětivou obsluhou. V zadní části restaurace je malý dětský koutek - stoleček pro děti, židličky, hračky a dětské knížky.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Na Podolském nábřeží je umístěn oblíbený sportovně-relaxační areál Žluté lázně. Prostor  nabízí velké množství různých sportovních i relaxačních aktivit, např. stolní tenis, fotbal, beachvolejbal, pétanque, nohejbal nebo externí šachy. Pro děti je připraveno krásné dětské hřiště, brouzdaliště, nafukovací bazén s lodičkami a šlapadly. Je zde také několik barů a dětem přátelských restaurací. Areál nabízí také zajímavé sezónní a dětské akce, koncerty, hudební, taneční a kulturní festivaly. V létě zde můžete uspořádat nezapomenutelnou oslavu dětských narozenin.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Pokud máte rádi brunch, můžete každou třetí neděli v měsíci využít nabídky restaurace Dockhouse, v Michelské ulici. Pod dohledem odborného personálu zde probíhá program pro děti – různé tvůrčí aktivity, hry nebo výtvarné dílny. V nekuřácké části restaurace je trvale umístěn prostorný dětský koutek s mnoha hračkami.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
V Michelské ulici, v areálu bývalého Michelského dvora se nachází Domov Sue Ryder – domov pro seniory, dobročinné obchody a nadace. Zde jsou pravidelně organizovány dobročinné bazary věcí  pro rodiny s dětmi, kde mohou rodiče darovat nebo nakoupit různé dětské a kojenecké potřeby – oblečení, hračky, knížky, kočárky a sedačky – a současně tak přispět na péči o seniory v Domově. Během bazarů jsou pro děti připraveny různé kreativní aktivity a hry. Plně nekuřácká restauracedětským koutečkem a bezbariérovým vstupem a malé venkovní dětské hřiště jsou velkým lákadlem pro rodiny s dětmi. Domov také pořádá množství kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Návštěvu restaurace můžete spojit s návštěvou pobočky městské knihovny, která je situována do areálu Michelského dvora, a která disponuje oddělením pro děti a mládež.

Kunratický les je častým cílem víkendových výletů rodin s dětmi. Tato nejvíce zalesněná plocha na území Prahy nabízí nejen krásnou přírodu, potoky a skály, ale také několik dětských hřišť a Zoo koutek umístěný v blízkosti hájovny a restaurace U krále Václava IV. Děti mohou vidět muflony, srnky a daňky. V severozápadní části Kunratického lesa, která je označována jako Michelský nebo Krčský les, je umístněna kvalitní restaurace pro rodiny s dětmi – Grill Restaurant Za Větrem. Tento podnik je plně nekuřácký a v jeho zadní části je umístěn dětský koutek se stolečkem, skluzavkou a několika hračkami. Jednoduchý čistý interiér, výborné jídlo z těch nejkvalitnějších surovin, upravená zahrada, krb, gril na dřevěné uhlí, ale především příjemná atmosféra přesvědčí i tu nejnáročnější klientelu.

Areál Šeberák je přírodní koupaliště a sportoviště v pražských Kunraticích. Součástí areálu je nekuřácká Restaurace Šeberák se zahrádkou, prostorným dětským koutkem s hračkami a knížkami, venkovním hřištěm a trampolínou. Rodiče malých dětí ocení přebalovací pult nebo vysoké židličky. V areálu se odehrávají různá hudební, taneční a divadelní představení, akce pro děti, koncerty, výstavy a sportovní turnaje.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Nedaleko Vyšehradských sadů, v ulici Na Topolce, se nachází klubová kavárna Jedličkova ústavu Ta Kavárna, ve které se můžete těšit na nekuřácké prostředí, velký dětský koutek, vstřícný přístup k dětem a výborné nápoje i občerstvení. Rodiče malých dětí přivítají přebalovací pult nebo bezbariérový přístup.

Výčet restaurací vstřícným k rodině na Praze 4 zakončím italskou restaurací na Ristorante Il Giardino, v Bezové ulici. Příjemná restaurace s jednoduchým čistým interiérem a vynikajícím jídlem se těší  velké oblibě u rodin s dětmi, protože nabízí venkovní dětský koutek s pískovištěm a skluzavkou, do kterého je z venkovního posezení dobře vidět.

Přeji Vám, Vám mnoho krásných společných  zážitků v kruhu vašich dětí, rodiny a přátel. Pokud máte zajímavé nápady, tipy a doporučení na prožití volného času s dětmi v Praze, neváhejte je s námi sdílet v prostoru pod článkem.Restaurants in Prague