Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.

Dětem přátelské restaurace a tipy na výlet na Praze 10

Rodiny s dětmi na Praze 10 mají širokou škálu možností, jak trávit volný čas.  K dispozici je jim také velké množství dětem přátelských restaurací, kaváren, vnitřních koutků, dětských hřišť a parků.  Tento článek překládá krátký přehled takových míst a seznamuje čtenáře se zajímavými podniky v této městské části.

Play
Gutovka
je zábavní a sportovní areál pro děti všech věkových kategorií, který se nachází v pražských Strašnicích, nedaleko stanice metra „Strašnická“. Gutovka je oblíbeným a vyhledávaným centrem, které obvykle nadchne všechny návštěvníky, nejvíce však rodiny s různě starými dětmi. Starší děti ocení  minigolf, skate park, kluziště, horolezeckou stěnu nebo velké lanové centrum. Mladší děti mohou využít krásného dětského hřiště s mnoha herními prvky, pískoviště nebo malé lanové centra. Bezpochyby největší atrakcí Gutovky je dětské vodní hřiště, které je obvykle v provozu od května do září. Vodní svět se skládá z 15 herních prvků (např. vodní šroub, vodní mlýn, malý bagr), na kterých se děti nejen baví, ale i učí. Uprostřed areálu se nachází dětem přátelská nekuřácká restaurace, která nabízí malý dětský koutek, kvalitní pokrmy a nápoje za velmi přátelské ceny.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Nedaleko areálu Gutovka najdete plně nekuřáckou kavárnu a restauraci pro děti Mlsná žirafa. Kavárna disponuje dětským koutkem s herní sestavou, skluzavkou a hračkami. V jídelním lístku najdete bohatou nabídku slaných a sladkých palačinek, těstovin a salátů. Prostor kavárny si můžete zarezervovat za účelem oslavy narozenin.

Další dětem přátelská restaurace, Amore moře, je umístěna přímo pod Havlíčkovými sady, na samém začátku Vršovické ulice. Restaurace disponuje v letních měsících velkou terasou, v jejíž těsné blízkosti je venkovní hřiště s několika herními prvky, pružinovými houpadly a pískovištěm. Při nepříznivém počasí mohou rodiny s dětmi využít nekuřácké části restaurace a malého dětského koutku s několika hračkami.

Ve Vršovicích můžete se svými dětmi zajít do kavárny Coolnička, v Minské ulici, ve které je prostorný dětský koutek s trampolínou, houpačkou, domečkem, mnoha hračkami a ohraničenou zónou pro batolata. Kavárna je ideálním místem pro pořádání oslav dětských narozenin zejména při nepříznivém počasí. Kavárna je vybavena přebalovacím pultem, chodítkem i postýlkou pro miminka. Obsluha kavárny je příjemná a vstupné i ceny nápojů jsou velmi příznivé.

Nedaleko Kubánského náměstí, v Litevské ulici, se nachází příjemná restaurace Taste of Retro. Pro děti je připraven dětský koutek s trampolínou, stolečkem, domečkem, autodráhou a mnoha hračkami. Starší děti mohou hrát kulečník, šipky, stolní fotbal nebo ping pong. V letních měsících je otevřená zahrádka, kde si můžete vychutnat různé speciality z grilu.

Rozsáhlé a atraktivní centrum zábavy Koala Café se nachází v bývalé průmyslové budově ze 30 let minulého století v pražské Hostivaři. Celému prostoru dominuje hrací prolézačka s mnoha skluzavkami a tobogány pro děti starší 5 let. Mladší děti si mohou využít ohraničeného prostoru s hračkami, skluzavkou a kuličkami. Rodičům je k dispozici kavárna, ze které je dobře vidět na většinu hracího prostoru. Pokud hledáte zajímavý prostor pro uspořádání narozeninových oslav v zimních měsících, Koala je tou správnou volbou.  Nejedná se o klasický koutek z obchodních center a děti si zde obvykle vydrží hrát dlouhé hodiny.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Pokud hledáte tip na zajímavý a vzdělávací výlet, můžete navštívit středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr v Kubatově ulici, v Hostivaři. V přírodním areálu Toulcova dvora je les, louka, pole, mokřad a pastviny, na kterých se pasou ovce, kozy a krávy s mláďaty. Přímo v areálu mohou děti vidět koně a různá domácí zvířata – králíky, slepice, prasata. Centrum pořádá velké množství vzdělávacích a sezónních akcí, přednášek, kroužků a aktivit. Na hlavním dvoře najdete bio obchod, knihovnu, ekoporadnu a zdravou jídelnu, ve které podávají domácí kuchyni a jídla z kvalitních surovin. Tento zážitek bude pro vaše děti neobvyklým a příjemným zpestřením života ve městě.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 5
V létě můžete návštěvu Toulcova dvora spojit s výletem do přírodního parku a vodní nádrže Hostivař. Je zde velké množství travnatých ploch, písečné pláže, kurty, dětské hřiště, skákací hrad nebo půjčovnu lodiček. Na území hostivařského lesoparku, jehož součástí je i přehrada, se nachází množství dětských herních prvků, stezek a laviček. V západní části lesoparku je hájovna se zoo koutkem, ve které si děti mohou prohlédnout muflony, kamerunské kozy, bažanty a kachny.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Věřím, že tyto ověřené tipy na restaurace vstřícné rodině a výlety v Praze 10 budou inspirující ve chvílích, kdy budete hledat zajímavý a plnohodnotný program pro celou rodinu.

Restaurants in Prague