Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.
Bakeshop Praha sídlí v impozantním domě s krásnou fasádou zhruba dva bloky od Staroměstského náměstí na rohu ulice Kozí a V Kolkovně. Když jsem zde byl poprvé, zaujal mě interiér svou útulností a příjemnou atmosférou. Prostor kavárny je menší, než se jeví zvenku, což je dáno tím, že zhruba dvě třetiny pekárny zabírá samotná výrobna. Za zdmi kavárny si tak můžete představit trouby, rozpálené plechy, odkládací police na pomalé chlazení pečiva, hluk mixérů a šlehacích míst a klábosející pekaře pokryté moukou, kteří zde každodenně předvádějí své jedinečné pekařské umění.

Zbývající jedna třetina kavárny a pekárny je tvarována do písmena L. Podél velkých oken s příjemným výhledem do ulic Starého města je umístěn vysoký stůl, stoličky a přes uličku se nachází dlouhý pult naplněný čerstvým zbožím a pozoruhodně přátelská i schopná obsluha. Nad pultem jsou umístěny další police, které upoutávají pozornost čerstvým chlebem a pečivem všeho druhu.

Bakeshop Praha
Vybrat si něco ke kávě vůbec nebylo lehké. Sortiment je obrovský a všechno vypadalo tak neodolatelně. Nakonec jsem si dal jablečný croissant a snažil se proplout ranním davem. Ti, kdo ho tvořili , přelétali jako včely od tácu s croissanty ke košům s brownie a sušenkami sem a tam. Když se mi podařilo dostat k pultu, kde se servíruje káva, objednal jsem si menší Americano a sedl si venku na jednu z laviček lemujících zdi Bakeshopu.

Domluvil jsem si schůzku s majitelem a současně managerem Martinem Hoffmanem, který se ke mně venku připojil, aby mi vyprávěl příběh Bakeshopu. Martin je původně z Boskovic na Moravě, ale v roce 1998 se odstěhoval do Austrálie. Bylo to právě v Austrálii, kde se při výkonu různých povolání v restauracích naučil hodně ze svých současných dovedností a kde také potkal svou ženu a obchodní partnerku Carolyn Hofmanovou. Po pěti letech v Austrálii se Martin a Carolyn vrátili do České republiky, do Martinova rodného města. Nakonec se rozhodli usadit v Praze, kde Martin získal práci v předních pražských hotelech a restauracích. V roce 2010 přijal pozici managera Bakeshopu a v roce 2011 jej koupil.

Bakeshop Praha Exterior
Bakeshop Praha byl otevřen v roce 1998 a postupně byl zvětšován a rozšiřován až do současné podoby, které dosáhl v roce 2007. Martin s Carolyn otevřeli další pobočku v menším a komornějším provedení na Malé straně, v ulici U Lužického semináře.

Bakeshop Praha si po řadu let uchoval svoji krásu, výjimečnost a mimořádnou kvalitu. Jídla z denního menu se neustále obměňují a obdobně je tomu u pokrmů z trvalé nabídky. Dominuje rozmanitost i nové receptury garantující spokojenost . Ctí se i tradice a vždy jsou tak v nabídce oblíbené cheesecake a croissanty.

Téměř vše se vyrábí přímo v místní provozovně, nejen křupavý a křehký croissant, ale i marmeláda v něm, nejen chléb, ale i hovězí roasbeef pečený vzadu. Je zřejmé, že na čerstvost a kvalitu je kladen obrovský důraz. Každého nadchne pestrost nabízeného zboží spojená s perfektním servisem a příjemným prostředím. Když se zeptáte ochotného majitele, jaký je jeho hlavní cíl, řekne vám, že mu jde o to, aby byl Bakeshop atraktivní a výjimečné místo, které jinde nenajdete. Návštěva Bakeshopu vás přesvědčí, že Martin a Carolyn splnili své cíle. Bakeshop je originální, neotřelý a nápaditý.

Bakeshop Praha Interior
Bakeshop Praha je otevřen každý den od 7 do 21 hodin. Nejrušnější je v čase obědů. Druhý den jsem opět zašel na oběd. V nabídce byla klasická jídla, jídla mezinárodní kuchyně i exotické pokrmy. Dnes patřím mezi spokojené zákazníky. Vy můžete přijít na snídani, oběd nebo večeři a uvidíte, že Bakeshop vítězí.

Steve Meyers

         
  Bakeshop PragueBakeshop Praha
Kozí 1, Praha 1


Otevírací doba:
Pondělí - Neděle 7:00 - 21:00

TEL.: +420 222 316 823

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web: www.bakeshop.cz

FacebookTwitterfoursquaregoogle plus

 
 
         
Restaurants in Prague