Praguest

The best of Prague

SCROLL

nightlife in Prague
Discover the hottest clubs, casinos, bars, brew pubs, music venues, discos and lounges in Prague by night.
SPORT IN PRAGUE
Get information about Prague´s sports, wellness and fitness centres, ice rinks, golf, swimming pools or tennis courts.
PRAGUE PARKS and GARDENS
Enjoy the tranquillity and beauty of Prague´s finest gardens and parks. Explore a botanical garden or a zoo.
PRAGUE RESTAURANTS
Explore the best choice of restaurants in Prague from international culinary delights to traditional Czech flavours.
PRAGUE CULTURE
Experience the city´s eclectic arts and cultural scene! Find an overview of opera, theatres, cinemas, museums.
Booking in Prague
Book hotels in Prague on the most comprehensive accommodation site. Get the best deal and read reviews.
Prague for kids
Find a guide covering child friendly events, attractions, fun and sport centres or play areas for toddlers.
Prague Transport
Prague public transport, fares, travel and security tips, sightseeing tours, and airport transportation options.
PRAGUE PRACTICAL INFO
Read helpful tips and practical travel information on health services, banks, police, post offices, safety.
PRAGUE EVENTS
Find events in Prague - arts, theatre, concerts, festivals, nightlife. Events calendar and things to do in Prague!
OUTSIDE PRAGUE
Best 7 places outside Prague! View a list of essential Czech republic destinations and things to do, day trips.
PRAGUE MONUMENTS
Discover Prague´s most famous landmarks! Find the descriptions of monuments, opening hours and fees.
Hledáte-li příjemnou dětem přátelskou restauraci, volnočasová centra nebo zajímavé aktivity a akce pro děti , Praha 3 nabízí rozmanité možnosti. Tento článek vám přináší přehled restaurací a kaváren s dětskými koutky, popis atrakcí a zábavních center, která stojí za vaši návštěvu.

9
Rajská zahrada, víceúčelový relaxační, sportovní a zábavní park se zahradou se nachází mezi Riegrovými sady a náměstím Winstona Churchilla. V areálu je dětské hřiště pro menší děti s pěknou kavárnou, hřiště pro starší děti, venkovní stoly na ping pong, hřiště pro pétanque, venkovní posilovna, multifunkční sportovní hřiště vhodné pro celou řadu sportů, například kopanou, odbíjenou, nohejbal, florbal, házenou nebo badminton. V parku je množství stromů, travnatých ploch, laviček a krásný panoramatický výhled na Prahu. Děti budou nadšené z vodopádu a malého jezírka, které je určené pro chov okrasných ryb a želv. Rajská zahrada je udržovaný a hlídaný prostor, který je zdarma veřejnosti přístupný. Ke vstupu do areálu můžete využít hlavního vchodu z Vlkovy ulice.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Areál Pražačka je pravděpodobně největší a nejpopulárnější oddechové a sportovní centrum na Praze 3. Jsou zde víceúčelová sportovní hřiště, fotbalové hřiště, atletický stadion, venkovní vyhřívaný bazén, sauna a posilovna. Před vstupem do plaveckého bazénu je hospůdka s grilem, zahrádkou, malým dětským hřištěm. Od května do září mohou rodiny s dětmi navštívit kemp Pražačka, který je umístěn hned vedle sportovního areálu. Hřiště trampolínou a pískovištěm, venkovní výběh pro králíky, ohniště, týpí a totem severoamerických indiánů činí toto místo atraktivní pro děti všech věkových kategorií. V kempu se odehrávají různé sezónní akce, divadelní představení nebo diskotéky pro děti. U hlavního vstupu do kempu nejdete dětské hřiště, které je vhodné i pro starší děti.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Pokud hledáte kvalitní restauraci na Praze 3, která nabízí plně nekuřácké prostřední a dětský koutek, pak nabídka takových míst není bohužel příliš bohatá. Je zde jen několik restaurací a kaváren, které poskytují vynikající gastronomický zážitek v uvolněném, bezpečném a dětem přátelském prostředí. Předkládám seznam míst, která rozhodně stojí za vaši návštěvu.

Na rušné Vinohradské třídě naleznete příjemnou kavárnu, Eckhartova cukrárna, která nabízí lahodnou kávu a fantastické dorty. Děti si mohou hrát v malém čistém dětském koutku v zadní části kavárny a rodiče jistě ocení bezbariérový vchod vhodný pro vstup s kočárky. Pokud plánujete narozeninovou oslavu a sháníte neobvyklé, zajímavé a hlavně vynikající dorty pro holčičky i kluky, Eckhartova cukrárna určitě předčí vaše očekávání. Děti se zde pobaví a vy si budete moci v klidu vychutnat šálek kávy nebo čaje.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
V Ondříčkově ulici, jen pár kroků od žižkovské televizní věže můžete navštívit nekuřáckou kavárnu a cukrárnu Pod věží, kde budou vaše děti nadšené. V přízemí kavárny jsou dva herní prostory - bazének s kuličkami a ohraničený čistý dětský koutek vybavený hradem, domečkem a mnoha hračkami pro holky i kluky. Cukrárna je také ideálním místem pro pořádání dětských narozeninových oslav na Praze 3.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Přímo pod televizní věží, uprostřed klidného parku se nachází restaurace Miminoo, která svým hostům přináší nejen skvělý kulinářský zážitek, ale také mimořádně příjemné prostředí. Děti to tady mají moc rády, přestože zde nejsou k dispozici žádné typicky dětské prvky jako dětské menu nebo hrací koutek. Venkovní prostor restaurace je oplocený a nabízí prostorné travnaté plochy s hračkami a míči, pohodlné houpačky a velké polštáře. Prostředí restaurace je bezpečné a děti zde mohou volně pobíhat. Rodiče je mají neustále na dohled. Restaurace je obklopena minigolfovým hřištěm, který umožní skvělou zábavu pro celou rodinu.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Jen pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad naproti dětskému hřišti U Vodárny se nachází Sweet Life, nekuřácká kavárna a bistro s prostorným a dobře vybaveným dětským koutkem. V kavárně jsou dvě oddělené  místnosti; první slouží jako kavárna a bistro, v druhé je velký dětský koutek a několik stolů. Poddávají zde vynikající dorty, dezerty, saláty, domácí pomazánky s výborným chlebem.  Pokud hledáte vhodné místo pro dětskou oslavu na Praze 3, kavárna Sweet Life nabízí nejen zajímavý prostor ale i program pod vedením zkušených animátorů.

Jak již bylo zmíněno dříve, není úplně snadné najít kvalitní a dětem přátelskou restauraci na Praze 3, protože důraz je kladen především na dospělé návštěvníky. Restaurace Mille miglia na pražském Jarově nabízí kvalitní italské pokrmy za dostupné ceny. Interiér restaurace je lehký, vzdušný a moderní , s nekuřáckým profilem a příjemnou zahrádkou. Pokud plánujete navštívit restauraci s dětmi, je vhodné rezervovat stůl v blízkosti dětského koutku. Herní místo je prostorné a vybavené hračkami pro děti různých věkových kategorií. Přestože restaurace nemá v nabídce dětské pokrmy, ochotně vám připraví poloviční porce ze stávajících položek jídelníčku. Tento rodině přátelský podnik vás zaručeně nezklame…
 • 1
 • 2
 • 4
 • 5
Pokud vás napadají další zajímavá místa pro rodiny s dětmi na Praze 3, podělte se prosím s našimi čtenáři v prostoru pod článkem.
 


Restaurants in Prague